Millest teha smuutit, kui kodus puuduvad vajalikud puu- ja köögiviljad? Ideed leiad siit!


Kodus.ee meeskond proovis smuutipulbreid ja nii jagasid mõningaid põnevaid retsepte ka oma lugejatega.

“Paljud smuutisõbrad on seisnud silmitsi probleemiga, et tahaks teha endale just ühe hea smuuti, kuid soovitud puuviljad parasjagu kodus puuduvad. Mango sai eile otsa, spinatit poes polnud ning ananass lihtsalt ununes osta. Lahenduseks on naturaalsed smuutipulbrid, mille kasutus- ja kombineerimisvõimalused on sõna otseses mõttes piiramatud. 


Viis inimest otsustasid ühe päeva vältel järgi proovida, kuidas ja kus võiks erinevaid jahvatatud viljade pulbreid kasutada ning kuidas enda väljamõeldud retseptid ka maitsesid. Margit ja Jaan said proovimiseks papaia-, graanaatõuna- ja mangopulbri. Kõiki neid pulbreid proovisime esmalt vanilli-koorejäätisega, maitsastamata jogurtiga, õunamahlaga ning hommikul kaerahelbepudruga. Smuutipulbrid on väga hea leid just jäätisega, mille puhul saab tekitada kohe mitme erineva maitsega jäätiseid. Laste seltskonnas peaks see idee eriti hästi lendama, sest igaüks leiab oma lemmikmaitse ja ei pea ostma mitut erinevat jäätist.

Lasime fanataasial lennata ja vaatasime, mis meil veel lisaks külmikus oli. Seal leidus külmutatud kirsse ja mustikaid. Segasime jäätisega garaantõunapulbit ja panime juurde paar-kolm külmutatud kirssi. See maitsekombinatsioon meeldis kõige rohkem. Magus jäätis sai kokkuvõttes mõnusalt hapuka meki ning seda võis lõputult süüa. Mangopulbrit ja jäätist rikastasime külmutatud mustikatega. Ka väga põnev variant. Pulbrit panime kohe julgelt, et maitse magusa jäätise taustal ikka rohkem välja tuleks. Papaia jäi koos magusa jäätisega liiga magusaks, aga magusasõbrale võiks see meelida.

Maitsastamata jogurtiga segades oli aga papaiapulber täiesti omal kohal. Tegime ka jäätisekokteli. Õunamahlale ja jäätisele lisasime mangopulbrit. Olime esialgu veendunud, et tuleb hästi magus kombinatsioon, aga võta näpust. Vastupidi, mangopulber tõi õunamaha hapususe just võimsamalt välja. Hommikupudrule sobib kõik. Mingit moosi pole lisaks enam vajagi. Smuutipulbriga kaerahelbepuder peaks küll eriti hästi lastele sobima. Väga kaval variant putru tuunida. “