Küpsiste kasutamine

Meie e-poes alante.ee kasutatakse parema kasutusmugavuse saavutamiseks küpsised ja teisi levinud tehnoloogiad (JavaScript, AJAX, veebimajakad – web beacons).

Küpsiste kasutamise eesmärk on e-poe kasutusmugavuse parandamine ning võimalikult probleemivaba ja hea kogemuse pakkumine, samas soovime kaitsta kliendi privaatsust. Vastutame kliendiandmete korrektse töötlemise eest kooskõlas meie küpsiste kasutamise eeskirjadega. 


Mis on küpsised?

Kui külastad meie e-poodi, siis su veebilehitseja salvestab pisikesed tekstifailid sinu arvutisse või nutiseadmesse. Neid faile nimetatakse küpsisteks.

Tegemist on turvalise andmekilluga, mida veebilehitsejad kasutavad parema kasutusmugavuse saavutamiseks. Näiteks säilib sinu ostukorvi sisu tänu küpsistele ka pärast lehelt lahkumist. Hiljem tagasi tulles saad tellimuse vormistamisega jätkata.

JavaScript ja veebimajakad koos küpsistega on levinud internetitehnoloogiad, mis võimaldavad süsteemil erinevate protsesside kohta paremini andmeid  koguda ja saata kogutud info edasi veebiserverile.


Milliseid küpsiseid meie e-pood kasutab?

Meie e-poes kasutatakse kolme tüüpi küpsiseid – tavaküpsised, mis aeguvad määratud ajal (veebilehitseja salvestab küpsise sisu tekstifaili); seansiküpsised, mille veebilehitseja kustutab pärast sulgemist ja kolmandate osapoolte analüütilised küpsised (sh sotsiaalmeedia küpsised), mida kasutame statistika kogumiseks (anonüümne info, mille abil saame infot e-poe kasutamise kohta).

Analüütiliste küpsiste (skriptide) abil antakse anonüümselt edasi info külastaja kohta – asukoha (riigi) info; info külastatud lehtede kohta; veebilehitseja parameetrid (ekraani suurus, versioon, operatsioonisüsteem) ja ka ostude kirjeldus.

Analüütilise info abil soovime parandada e-poe kasutamise mugavust. Lisaks saame saadud informatsiooni põhjal kiiremini jälile probleemsetele kohtadele.

Kolmandate osapoolte küpsiste meiepoolne muutmine ei ole võimalik; soovi korral on võimalik paljud neist välja lülitada siin – www.youronlinechoices.com.


Küpsiste eemaldamine

Küpsiste kustutamine Internet Exploreris

Vali menüüst „Tools“ (Tööriistad) » „Internet Options“ » „General“. Alajaotuses „Browsing history“ vajuta nuppu „Delete“. Küpsiste eemaldamiseks on vaja „Cookies and website data“ valiku ette panna linnuke ning vajutada seejärel nuppu „Delete“.

Küpsiste kustutamine Firefoxis

Vali menüüst “Sätted” (i.k. Options) » “Privaatsus” (i.k. Privacy). Sektsioonist “Ajalugu” saad valida, kas soovid kustutada kogu ajaloo või üksikud küpsised.

Küpsiste kustutamine Google Chrome’is

Vali menüüst “Rohkem tööriistu” » “Kustuta sirvimise andmed …” või kasuta klahvikombinatsiooni Ctrl+Shift+Del. Avanevas aknas märgi ära “Küpsised ja muud saidi ning pistikprogrammi andmed” ning lõpuks vajuta nuppu “Sirvimisandmete kustutamine”.